Як позбутися надмірної пітливості

Сильна пітливість або як її ще називають “гіпергідроз” може викликати значний дискомфорт. Це неприємне явище може знизити рівень впевненості в собі та стати причиною більш серйозних проблем зі здоров’ям. Але часто люди сприймають гіпергідроз як даність і миряться з цим, що є абсолютно неправильним підходом.

Як позбутися надмірної пітливості

Якщо пітливість проявляється в ті моменти, коли ви нервуєте або коли вам занадто жарко – це нормально, а в деяких випадках навіть корисно, тому що саме так тіло має можливість знизити температуру. Але коли піт посилено виділяється кожен день, в будь-який час і в будь-якому місці без видимої причини – це вже привід для занепокоєння.

Причини підвищеного потовиділення

У здоровому стані нервова система сигналізує організму, коли потрібно потіти. Якщо потовиділення надмірне, то це викликано занадто інтенсивною реакцією нервової системи.

Двома основними типами гіпергідрозу є:

◼   первинний вогнищевий гіпергідроз – починається у дитинстві або у підлітковому віці. Людина може потіти повністю, але частіше потовиділення посилюється лише на певних ділянках тіла. Це можуть бути долоні, ступні, пахви, верхня губа, область паху або голова;
◼   вторинний гіпергідроз може з’являтися внаслідок першопричини, якою може виступати діабет, менопауза, ожиріння, гіперактивність щитоподібної залози або прийом певних лікарських засобів.

Як позбутися надмірної пітливості

Між цими двома типами гіпергідрозу є дві основні відмінності:

◼   при первинному вогнищевому гіпергідрозі піт виділяється на окремих частинах тіла, найчастіше це долоні;
◼   вторинний гіпергідроз включає потовиділення навіть під час сну. Якщо у вас вогнищевий гіпергідроз, потовиділення починається відразу після пробудження та зазвичай нічна пітливість не є головним симптомом.

Навіщо позбавлятися підвищеної пітливості

Є ряд способів, за допомогою яких можна ефективно боротися з гіпергідрозом. Варто звернути на них увагу, бо крім очевидного почуття дискомфорту підвищене потовиділення може стати причиною розвитку проблем медичного характеру.

Наслідки гіпергідрозу

В першу чергу збільшується ризик виникнення захворювань шкірного покриву. Шкіра, яка постійно зволожена потом, є чудовим середовищем для розвитку патогенних мікроорганізмів. Це не тільки провокує появу гострого неприємного запаху, але і викликає подразнення шкірного покриву, відкриваючи прямий шлях для грибкових інфекцій, стрептококів та стафілококів. Внаслідок цього на шкірі можуть з’являтися гнійничкові утворення.

Методи лікування гіпергідрозу

Гіпергідроз піддається лікуванню й у більшості людей після процедур спостерігається значне покращення ситуації. Тип лікування, який вам буде призначений, залежить від вашого загального стану здоров’я і місця, де спостерігається підвищене потовиділення. Варіанти лікування охоплюють як використання різних препаратів, так і хірургічне втручання.

Антиперспіранти

Часто це перший крок в боротьбі з гіпергідрозом. Антиперспіранти наносяться безпосередньо на шкіру (пахви, руки, ноги або лінію росту волосся).

Як позбутися гіпергідрозу

Коли людина починає потіти, активна речовина потрапляє в потові залози, утворюючи пробку. Організм відчуває це і сигналізує залозам про необхідність припинення виділення надлишкового поту.

Ін’єкції ботулотоксину

Цей препарат, зазвичай, асоціюється із боротьбою зі зморшками, але регуляторний орган США з нагляду за харчовими продуктами та ліками (FDA) схвалила його і як засіб від пітливості. Лікар вводить невелику кількість цього препарату в різні області пахв. Ботокс тимчасово блокує стимулюючі потові залози хімічні речовини у вашому тілі.

Зазвичай, ефект від ін’єкцій триває від 3 до 6 місяців (в окремих випадках від 2,5 до 9 місяців). Дія препаратів, що блокують потовиділення, починається через пару днів, досягаючи свого піка на 10-14 день після процедури. Саме цей метод є оптимальним за співвідношенням вартості та ефективності.

Подивитись, як саме проходить ця процедура у центрі естетичної медицини Esteva Clinic ви можете у нашому короткому та цікавому відео!

Системні препарати, що відпускаються за рецептом

Деякі пероральні ліки перешкоджають роботі потових залоз. Їх використовують для лікування надмірного потовиділення по всьому тілу. Однак у таких лікарських засобів може бути безліч побічних реакцій, наприклад сухість очей та інших слизових оболонок. Назначати подібні препарати може лише лікар, після проведення усіх необхідних оглядів і аналізів.

Хірургічне втручання

До них відносяться хірургічне видалення потових залоз в області підвищеного потовиділення за допомогою ліпосакції, лазерної хірургії або висічення.

Як позбутися гіпергідрозу

Ще одна процедура – симпатектомія – це більш серйозна операція, під час якої перерізаються або руйнуються певні нерви. Але такі варіанти розв’язання проблеми є дуже радикальними, мають різноманітні побічні ефекти, а організму після хірургічного втручання потрібен буде час на відновлення.

Важливі факти про гіпергідроз

Ми зібрали для вас різноманітні цікаві та важливі факти про надмірне потовиділення, яких ви можете не знати:

◼   хвороба вражає людей будь-якого віку і може починатися також в будь-якому віці;
◼   гіпергідроз може з’явитися незалежно від того, чи живете ви у теплому або холодному кліматі;
◼   дослідження показують, що у вас може бути більше шансів страждати від гіпергідрозу, якщо у когось з вашої сім’ї відзначено підвищене потовиділення;
◼   близько 365 мільйонів людей у всьому світі страждають від сильного потовиділення. По оцінкам дерматологів, 3% населення США страждають від цієї проблеми.

Позбутися гіпергідрозу Esteva Clinic

Лікарі Esteva Clinic спеціалізуються саме на ін’єкційних методах боротьби з гіпергідрозом. Якщо ви страждаєте від надмірного потовиділення та хочете дізнатися більше про процес лікування, запишіться на прийом до дерматолога Esteva Clinic та отримайте вичерпну індивідуальну консультацію!

Лікування гіпергідрозу

Зона застосуванняНазва препарату та цінаНазва препарату та ціна
Корекція гіпергідрозу обличчя48003800
Корекція гіпергідрозу чола37002700
Корекція гіпергідрозу пахв / стоп / долонь

11900
13900

8900
10900