Видалення ксантелазми лазером
Видалення різних новоутворень шкіри – основна причина звернень до центру естетичної медицини та дерматології Esteva Clinic. Такі процедури проводяться в комфортних умовах із використанням найсучаснішого обладнання.
У цій статті ми розглянемо як відбувається видалення ксантелазм – одного з видів доброякісних утворень.
Що таке ксантелазма
Ксантелазми – це плями або бляшки, які мають жовтий відтінок. Сам термін походить від злиття двох грецьких слів – xanthos (жовтий) та elasma (пластина). Утворення є одним із видів ксантом і найчастіше формується на верхніх і нижніх повіках (зазвичай, ближче до куточка ока). Характер ксантелазм може бути різним: утворення можуть бути м’якими або напівтвердими, плоскими або горбистими. Також формування часто прогресують, зливаються разом або проростають у глибші шари шкіри.
За своєю структурою ксантелазми – це відкладення ліпідів, переважно холестерину. Половина пацієнтів із подібними утвореннями на шкірі має підвищені показники холестерину в крові, а також інші відхилення показників у ліпідограмі.
Фактори, які збільшують ймовірність утворення ксантелазм на шкірі:
◼ надмірна вага;
◼ підвищений рівень холестерину;
◼ цукровий діабет та інсулінорезистентність;
◼ гіпертонія;
◼ наявність ксантелазм у сімейному анамнезі;
◼ шкідливі звички (особливо куріння).
Також ксантелазми можуть з’являтися на тілі як побічна реакція на прийом будь-яких препаратів.
Оскільки проблема виникнення ксантелазм на шкірі не є виключно естетичною, обстеження у лікаря та здавання всіх необхідних аналізів – це обов’язкова частина процесу лікування. Тільки за такого комплексного підходу до проблеми можна розраховувати на довгостроковий результат.
Видалення ксантелазм
Видалення ксантелазм слід починати з запису до дерматолога. Для цього просто клікніть на кнопку “Зв’язатися з нами” або “Кнопка зв’язку”. На індивідуальній консультації лікар-дерматолог проводить уважний огляд пацієнта та підбирає оптимальний варіант видалення для кожної конкретної ситуації.
Клініка естетичної медицини та дерматології Esteva Clinic готова допомогти вам у вирішенні цієї неприємної проблеми. Наші фахівці мають багаторічний досвід видалення різних новоутворень на шкірі. Для досягнення найкращого результату використовуються лише найефективніші методики, про які ми докладно розповідаємо нижче.
Чи потрібно видаляти ксантелазму
Ксантелазми є доброякісними утвореннями, які не здатні перетворитися на злоякісну форму. Тому жодної обов’язковості у їхньому видаленні немає. Однак нерівності та плями на обличчі можуть приносити суттєвий дискомфорт людині та саме в такому випадку необхідно звернутися до досвідченого фахівця, щоб видалити ксантелазму.
Яким способом краще видалити ксантелазму
Два найбільш популярні та дієві методи видалення – це лазерний та радіохвильовий.
Іноді для видалення новоутворення може знадобитися кілька сеансів. Таке трапляється, якщо ксантелазма залягає у глибших шарах шкіри.
◼ Радіохвильовий метод
Видаляти ксантелазми радіохвильовим методом можна швидко та без особливого дискомфорту. Методика полягає у використанні радіохвиль, які не зачіпають навколишню шкіру і є безпечними для людини. Після процедури відзначається швидке загоєння, а ризик утворення рубців та шрамів мінімальний. Для видалення утворення подібним способом використовується анестезія, у такому разі больові відчуття відсутні. Якщо ксантелазма залягає глибше 2 мм, іноді потрібно кілька процедур (найчастіше дві) для хорошого естетичного результату. Радіохвильовий метод відноситься до золотого стандарту видалення новоутворень.
◼ Лазер
Використання лазера – це безконтактний та нетравматичний метод розрізу та коагуляції тканин. Видалення зміненої шкіри відбувається на глибині до 2 мм. При використанні даного методу зазвичай застосовується місцева анестезія, щоб мінімізувати больові відчуття у пацієнта. Метод лазерного видалення ксантелазм належить до додаткового методу видалення новоутворень.
Оцінити, який результат видалення новоутворень отримують пацієнти клініки Esteva, ви можете на фото нижче.
Докладніше про те, як відбувається видалення різних новоутворень шкіри в Esteva Clinic ми писали у статті “Видалення доброякісних новоутворень шкіри”, а також розповідали у відео.
Протипоказання до видалення ксантелазми
Перед проведенням процедури лікар розпитає вас про наявність проблем зі здоров’ям та можливих протипоказань. Відмовитися від видалення варто тим, хто має:
◼ цукровий діабет у стадії декомпенсації;
◼ гострі запальні та інфекційні захворювання.
Також відкласти видалення необхідно жінкам у період вагітності та лактації.
Чи зникають ксантелазми самі по собі
Позбутися ксантелазми без допомоги досвідченого фахівця не вийде, адже дані утворення не мають схильності до розсмоктування. Навпаки, вони можуть лише збільшитись у кількості чи розмірі.
Окремо варто підкреслити, що видалити ксантелазми в домашніх умовах неможливо. Подібні експерименти зі шкірою можуть закінчитися дуже погано: наприклад, формуванням рубців або занесенням в організм інфекції. Щоб подібні домашні косметологічні процедури не закінчилися додатковими проблемами – довіртеся дипломованому лікарю дерматологу.
Що робити після видалення ксантелазми
Для того, щоб процес загоєння проходив найкращим чином і після позбавлення від ксантелазми у вас не залишилося неприємних наслідків у вигляді шрамів або плям, необхідно суворо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря.
Після видалення ксантелазми за допомогою лазера або радіохвиль, через кілька днів на місці колишнього новоутворення сформується кірочка. Торкатися й тим більше здирати її суворо не рекомендується для того, щоб мінімізувати ризик рубцювання шкіри в цьому місці. Така кірочка сама відпадає за 1,5-2 тижні.
Наносити на шкіру в місці проведення процедури будь-яких лікувальних засобів також не рекомендується. Будь-які препарати, які ви використовуватимете, повинні бути схвалені лікарем, який проводив видалення.
Також не варто наносити на ранки макіяж або використовувати будь-яку доглядову косметику.
Як запобігти появі ксантелазм у майбутньому
Щоб уникнути появи новоутворень знову, необхідно здати всі аналізи та розібратися в причинах проблем зі шкірою. Проаналізувавши всі отримані дані, лікар зможе призначити вітаміни та препарати, які допоможуть привести організм до норми.
Однак не варто забувати, що спосіб життя також дуже тісно пов’язаний зі станом шкіри. Для того, щоб зменшити ризики та не займатися видаленням ксантілазм у майбутньому необхідно:
◼ вести активний спосіб життя, займатися у достатній кількості фізичними навантаженнями;
◼ відмовитися від шкідливих звичок, особливо від куріння;
◼ не займатися самолікуванням і не приймати вітаміни або ліки, які не були прописані лікарем;
◼ уважно стежити за шкірою та використовувати тільки правильні косметичні засоби. Якщо з вибором доглядової косметики ви маєте труднощі – зверніться за консультацією до лікаря косметолога.
Скільки коштує видалити ксантелазму
Актуальні ціни на процедури видалення ксантелазм ви можете вивчити в таблиці нижче.
Видалення ксантелазми
Назва процедури | Ціна, грн |
---|---|
Консультація дерматолога обов’язкова | 590 |
Контроль після видалення з 30 по 45 день після видалення | Безкоштовно |
Видалення ксантелазми до 7 мм 1 шт | 1490 |
Видалення ксантелазми до 7 мм 2 шт | 2500 |