Догляд за шкірою взимку: косметологічні процедури для обличчя та тіла

Шкіра – один із найбільших органів людського організму. Це не просто тканина, що покриває тіло, але система, що виконує безліч функцій. Серед них – захисна, терморегуляторна, видільна, рецепторна та інші.

В силу того, що на наш зовнішній покрив впливають різні фактори, необхідно стежити за станом шкіри і допомагати їй справлятися зі своїми завданнями.

Догляд за тілом узимку має свої особливості. Вони викликані переважно дією низьких температур, різкими перепадами, зміною вологості навколишнього середовища. Нижче ми розглянемо, що впливає на наш стан холодного сезону, і які зимові косметологічні процедури можна і потрібно виконувати.

Проблеми зі шкірою взимку: причини появи

Як зазначено вище, проблеми виникають внаслідок агресивного впливу довкілля. Причому мається на увазі не лише погода на вулиці. Температурний режим та вологість усередині приміщень теж відіграють помітну роль.

Насамперед страждає незахищена шкіра — обличчя та руки. Найменшою мірою — шкіра на інших частинах тіла.

кожа зимой

На обличчі може з’явитися лущення, роздратування та навіть алергія на мороз. Це реакція на мінусову температуру вуличного повітря.

Стають більш вираженою різниця між зонами на шкірі змішаного типу. Сухі зони на щоках стають ще сухішими та спостерігається підвищене виділення шкірного сала.

Всі ці явища посилюються, якщо ви потрапляєте в хуртовину або в зону сильного вітру. Більше того, навіть у кімнаті немає сприятливого клімату: увімкнені опалювальні прилади провокують зниження вологості повітря. Через це порушується водний баланс шкіри, вона стає в’ялішою.

Не дарма правила догляду за шкірою взимку свідчать: зволожуючі засоби необхідно використовувати не менше ніж за півгодини до виходу на мороз. Надмірна гідролізація верхнього шару може призвести до руйнування клітинних структур внаслідок кристалізації води.

Ще один, не настільки очевидний фактор, що значно впливає на шкіру і стан організму в цілому – це зміна режиму харчування. Взимку ми вживаємо менше свіжих фруктів та овочів, отже, отримуємо менше вітамінів та мікроелементів. Переважна більшість вуглеводної та жирної їжі в морозну пору закладено в нас генетичною пам’яттю предків, коли калорійна їжа означала можливість вижити. Зараз немає ризику загинути від голоду і холоду, проте взимку більш ніж будь-коли хочеться чогось ситного і калорійного. Результати незбалансованого харчування теж позначаються на зовнішньому вигляді появою прищів, вугрів, висипів, більшою чутливістю.

На щастя, існує великий арсенал засобів та зимових процедур у косметолога, які допоможуть підтримати тонус шкіри та захистити її від шкідливих впливів. Більше того, деякі процедури показані до виконання саме взимку.

Топ зимових процедур у косметолога

Холодна пора року, крім низьких температур, має свою особливість — малу сонячну активність. Просто кажучи, починаючи з пізньої осені та до початку весни сонячних днів небагато, інтенсивність ультрафіолетового випромінювання низька.

Це особливо вдалий час, щоб зробити:

✅ пілінги будь-якого виду;
✅ процедуру лазерної епіляції;
✅ лазерного шліфування.

Фотолікування акне також переважно робити в холоди.

Всі перелічені процедури виконують на незагорілій шкірі, і після них дуже важливо не потрапляти під прямі сонячні промені протягом перших двох тижнів.

Косметологія взимку дає можливість підготуватися до наступного літнього сезону шляхом ін’єкційних та апаратних процедур. Їхній ефект проявляється не миттєво, а через кілька тижнів і навіть місяців. Похмурий сезон – саме час подбати про свою зовнішність, зберегти здоров’я та гарний вигляд шкіри.

Особливості пілінгів обличчя взимку

Робити пілінг обличчя взимку краще, оскільки знижується ризик негативного впливу сонця. Влітку після процедури можливе виникнення фотоушкоджень – пігментних плям, які не зникають.

Хімічний пілінг взимку ефективно відлущує омертвілий роговий шар, сприяє омолодженню та оздоровленню дерми, має антивікову дію.

Показаннями до процедури є:

📌 вугровий висип,
📌 втрата тонусу та еластичності шкіри;
📌 вікові зміни.

Слід пам’ятати, що після видалення верхнього шару, дерма на якийсь час стає більш чутливою. Саме тому необхідно дотримуватись рекомендацій лікаря до та після лікування, а також завчасно отримати консультацію щодо того, який пілінг краще робити взимку.

Фахівець на підставі огляду та обстеження підбере найбільш адекватний вид догляду для вашого типу шкіри та способу життя. Дбайливі, щадні процедури, виконані висококласним косметологом, мінімізують ризики і дозволять вашій шкірі в короткий термін отримати друге дихання.

Ін’єкційні процедури взимку

уколы от морщин

Зимовий догляд за шкірою може включати ін’єкційні методи, до яких належать різні уколи краси, біоревіталізація та мезотерапія.

Два останні способи особливо ефективні для збереження водного балансу шкіри.

Проблема втрати вологи загострюється у зв’язку з тим, що між вологістю у приміщенні та на вулиці виникає великий розрив. Екстремальні значення, що відрізняються на десятки відсотків, вкрай згубно позначаються на покриві шкіри. Виникає сухість, зморшки, в’ялість, які пов’язані з природним старінням.

 

Біоревіталізація та мезотерапія взимку

мезотерапия зимой

Популярний, ефективний та безболісний метод зволоження шкіри у зимовий період – біоревіталізація. Після легкої місцевої анестезії за допомогою знеболювального препарату виробляються точкові підшкірні впорскування ревіталізанту на основі гіалуронової кислоти. Ця речовина є природним компонентом дерми, що відповідає за підтримання водного балансу та низку інших функцій. З погляду косметології, гіалуронан цінний передусім здатністю пов’язувати молекули води. Саме тому після біоревіталізації шкіра виглядає більш пружною.

Вироблення гіалуронової кислоти з віком знижується. Біоревіталізація покликана знизити дефіцит речовини та продовжити молодість шкірних покривів.

В результаті ін’єкцій біоревіталізанта в глибоких шарах дерми активізується кровообіг, посилюється вироблення колагену та еластину. Як результат, ви набуваєте відмінного тонусу і свіжого вигляду.

Окремо відзначимо, що за допомогою різного виду ревіталізантів можна виконувати контурну пластику, наприклад, надати об’єм вилицю, або покращити форму підборіддя.

Мезотерапія з техніки виконання схожа з попереднім способом. Основна відмінність полягає в цілях впливу, і, відповідно. у складі діючих речовин. Біоревіталізація насамперед бореться зі втратою вологи, використовуючи препарати з високим вмістом гіалуронової кислоти. Мезотерапевтичні процедури мають інше призначення:

📌 виправлення косметичних недоліків;
📌 усунення вугрів;
📌 вирівнювання шкіри.

До складу лікувальних ін’єкцій входять вітаміни, амінокислоти, пептиди, мікроелементи, і все та ж гіалуронова кислота в невеликій кількості.

Склад підбирається індивідуально, залежно від конкретних завдань. Одному пацієнту потрібно вирівняти поверхню епідермісу, іншому важливіше прибрати акне та нормалізувати роботу сальних залоз. Для вибору правильної суміші діючих речовин потрібен великий досвід і вміння розбиратися в особливостях дії того чи іншого виду компонента.

У нашій клініці підбором та виконанням косметологічних процедур для проблемної шкіри займаються дерматологи та косметологи з великою практикою застосування різних методів.

Говорячи про догляд за шкірою взимку, часто забувають про волосся. Адже це така ж частина шкірного покриву. Щоб уникнути зайвої сухості і ламкості волосся, для підтримки здорового вигляду буде зовсім не зайвим провести мезотерапевтичні процедури для волосистої частини голови.

Контурна пластика та інші уколи краси

Морщины межбровье

Ін’єкції філерів, або контурна пластика, потрібні не тільки для збільшення та надання спокусливої ​​форми губам. Ці процедури вирішують складніші завдання:

📌 усувають носогубні складки;
📌 розгладжують згладжують глибокі зморшки на лобі;
📌 вирівнюють “гусячі лапки” у куточках очей;
📌 допомагають впоратися з рубцями, шрамами, заломами та іншими шкірними дефектами.

Після процедури мають місце точкові почервоніння від уколів, може виникати невелика набряклість. У холодну пору року ці явища проходять набагато швидше, тому що шкіра краще відновлюється.

Крім того, реабілітаційний період включає заборону на сонячні ванни. Взимку цієї спокуси немає, тому ризику отримати небажані наслідки немає.

У морозному повітрі міститься менше хвороботворних мікроорганізмів, отже, можна не боятися інфікування та запалення у місцях ін’єкцій.

Лазерне шліфування СО2 лазером

лазерная шлифовка Киев

Серед найбільш активних процедур у косметолога взимку замовляють лазерне шліфування. І це розумне рішення, оскільки під впливом лазера верхній шар епідермісу буквально випаровується, залишаючи молоду чутливу шкірку. Її необхідно на перший час захистити від сонячних променів, щоб уникнути опіків і появи невиведених пігментних плям. Взимку цей ризик мінімальний.

Крім суто зовнішнього ефекту, процедура запускає механізм активного вироблення колагену, еластину та гіалуронової кислоти – тих компонентів дерма, які відповідають за зволоження, еластичність та пружність шкірних покривів.

Лазерна епіляція взимку

эпиляция

Процедури видалення волосся за допомогою лазера можна проводити цілий рік, але тільки на шкірі без засмаги. Щоб показати влітку свої ніжки у всій вроді, зробіть епіляцію взимку, починаючи з листопада. У цей час стара засмага вже зійшла, до нового далеко, та й ноги завжди прикриті одягом, немає ризику отримати сонячні опіки або фотопігментацію.

SMAS ліфтинг

смас лифтинг зимой

Ця апаратна методика відрізняється глибоким та тривалим ефектом. Ультразвукові коливання, проходячи крізь верхні шари, глибоко в дермі активізують кровообіг та рух лімфи.

SMAS ліфтинг на апараті ULTRAFORMER діє без будь-яких уколів та препаратів, причому повний ефект від процедури встановлюється через 5-6 місяців, а видимі косметичні покращення помітні вже через 4-6 тижнів.

Цю методику називають безопераційною підтяжкою обличчя, оскільки вона формує контури обличчя, шиї та тіла, не спотворюючи ваші унікальні риси. Ви залишаєтеся самими собою, не перетворюючись на голлівудську ляльку, але виглядаєте на десять років молодшими та здоровішими.

Процедура застосовна різних частинах тіла. Зима – ідеальний період, щоб упорядкувати своє тіло до нового пляжного сезону.

Лазерне лікування судинних зірочок 

Лікування судинних зірочок, як і багато інших дерматологічних впливів, проводять на шкірі без засмаги. Важливо, щоб до та після лікування на епідерміс потрапляло якнайменше сонця.

Повна реабілітація після лікування досягається протягом 3-12 тижнів. У цей час небажані надлишкові фізичні навантаження. Оскільки взимку більшість часу ми проводимо вдома (та на роботі), організм зможе швидше відновитися з мінімальними ризиками для здоров’я.

Догляд за шкірою взимку

Загальні рекомендації про те, як доглядати шкіру взимку, зводяться до правильного підбору косметичних засобів і способів їх застосування.

уход за кожей зимой

Фахівці клініки естетичної медицини та дерматології Esteva Clinic завжди готові надати консультації та дати індивідуалізовані поради щодо догляду за шкірою взимку. Загалом можемо сказати:

❄️ не використовуйте спиртовмісні препарати, вони можуть провокувати зневоднення дерми;
❄️ користуйтеся нейтральним милом, щоб не позбавляти шкіру природного жирового мастила;
❄️ гідрогенізуючі креми залиште на весну, зараз важливіше повноцінне

Правильний догляд за шкірою обличчя взимку, що включає регулярне застосування захисних засобів перед виходом на вулицю, делікатне очищення та зволоження у вечірній час, забезпечить здоровий та красивий зовнішній вигляд.

Запрошуємо отримати консультацію щодо догляду у косметологів з величезним досвідом, які працюють у нашій клініці.

Чекаємо Вас!