Прибрати шрами – лікування та методи
Шрами на обличчі та тілі – надзвичайно поширена проблема, що завдає ряд незручностей. З’являються вони внаслідок травмування шкіри або як результат висипань.
Чому з’являються шрами
Рубці або шрами утворюються як частина процесу загоєння пошкоджених тканин. Організм створює додаткові структури, щоб відновити пошкоджену шкіру та закрити проміжки, що утворилися в результаті травми. Шрами бувають різних форм та розмірів. Вони можуть бути наслідком нещасних випадків, опіків, хірургічних втручань, акне та хвороб.
Основним будівельним матеріалом рубців і шрамів є колаген, який бере участь у процесі загоєння шкіри. Якщо колагенових волокон виробилося надміру, то рубець буде не тільки помітним за кольором, але ще й опуклим.
На щастя, сучасна дерматологія і косметологія має ряд технік, що допомагають згладити подібні нерівності. Саме про лікування шрамів та рубців ми й поговоримо у цій статті.
Які бувають шрами
Рубець зазвичай складається з твердої сполучної тканини та не містить потові залози й волосяні фолікули. Шрами на тілі можуть бути кількох видів:
◼ шрами від прищів (постакне) – після серйозних та тривалих висипань на шкірі часто залишаються шрами. Вони можуть мати вигляд глибоких ямок, нерівних або хвилеподібних рубців. Залежно від типу шраму лікар-косметолог підбирає лікування, яке включатиме різні процедури (наприклад, лазерне шліфування шкіри або мікроголковий РФ ліфтинг) ;
◼ келоїдні – шрами, які з’являються в процесі надмірно агресивного загоєння. Такі рубці виходять за межі початкової травми. Видалення шрамів проводиться за допомогою кріотерапії, а в складніших випадках потрібне хірургічне втручання, ін’єкції стероїдів та силіконові пластирі;
◼ контрактурні – подібні шрами утворюються внаслідок опіків. Вони стягують шкіру, а в серйозних випадках проникають глибше і зачіпають нерви та м’язи. Прибрати шрами контрактурного типу допомагають різні лазерні процедури;
◼ гіпертрофічні – підняті рубці, які мають червоний відтінок. Схожі на келоїдні, але не виходять за межі травми. Позбутися шраму можна за допомогою ін’єкцій стероїдів для зменшення запалення, а також використовуючи згладжуючі силіконові пластирі.
Видалення шрамів на обличчі та тілі
У пацієнтів, які хочуть покращити стан шкіри та зробити шрами менш помітними, завжди є безліч питань. Найкраще рішення в такій ситуації – це записатися на консультацію до лікаря, під час якої фахівець зможе пояснити всі моменти, що цікавлять. Але для того, щоб ви краще орієнтувалися в темі вже зараз, ми зібрали всю необхідну інформацію у цій статті.
Чи можна повністю прибрати шрам
Перед початком лікування пацієнт повинен розуміти, що вже сформований шрам на шкірі прибрати повністю неможливо. Досягти результату, коли не видно шраму зовсім, досить непросто. Однак реально зробити його мінімально помітним. Для цього необхідно набратися терпіння та дотримуватися всіх рекомендацій лікаря-дерматолога.
Ефективність видалення шрамів залежить від багатьох факторів:
- глибини та розміру початкової рани;
- розташування травми;
- наскільки пізно було розпочато лікування;
- індивідуальних особливостей пацієнта (типу шкіри, статі, віку тощо).
Досвідчені лікарі клініки естетичної медицини та дерматології Esteva Clinic аналізують стан рубців і формують на основі цього оптимальну схему лікування, яка може включати різні процедури.
Переваги курсу лікування шрамів
Лікування шрамів буде корисним тим, хто відчуває естетичний або фізичний дискомфорт від даних утворень на шкірі. Результат лікування полягає у зменшенні та згладжуванні рубців, поліпшенні загального стану шкіри. Правильно підібраний курс лікування здатний покращити колір, розмір, товщину і жорсткість шраму, а також зробити його текстуру гладкішою і непомітною на дотик.
Яким способом краще видалити шрам
На індивідуальній консультації лікар підбирає комбінацію процедур та препаратів, які допоможуть покращити стан шрамів та отримати максимальний результат від лікування. Найчастіше видалення шрамів проводиться у кілька етапів та курсом.
Нижче ми розповімо про найпопулярніші та найефективніші способи лікування шрамів.
Лазерна терапія
Лазер створює мікроскопічні тунелі в рубцевій тканині, що заміщаються звичайною тканиною, так що згодом щільна рубцева тканина поступається місцем більш нормальній шкірі. Це стимулює вироблення колагену та інтенсивне загоєння шкіри. За допомогою лазера можна позбутися шрамів різних типів (постакне, келоїдних, розтяжок).
Вплив на шкіру відбувається швидко і без особливого дискомфорту. Після лікування шрам повинен стати світлішим і менш помітним.
Лазерне лікування не видаляє шрами повністю. По суті ви змінюєте один шрам на інший, менший і не такий помітний. Щоб досягти максимального результату, процедуру рекомендується повторювати кілька разів.
Лазерне лікування проводиться в кабінеті лікаря і не потребує тривалого перебування у медичному закладі. Лікар застосує місцеву анестезію на ділянці лікування для зменшення больових відчуттів.
Більш детально дізнатися про видалення шрамів лазером у Києві ви можете у нашій статті “Лазерне видалення рубців і шрамів”.
Мікроголковий РФ ліфтинг
Ще один безопераційний метод, який часто використовується, як спосіб позбутися шрамів. Вплив на шкіру відбувається за допомогою мікроголок, через які у шкіру передаються високоенергетичні радіохвилі. Внаслідок такого впливу в шкірі з’являються мікроскопічні колони, які згодом заповнюються колагеном. Саме за рахунок цього текстура та рельєф шкіри помітно вирівнюються. У процесі такого загоєння зменшуються шрами та плями на шкірі, що утворилися внаслідок травмування. Таким чином, ця методика багато в чому схожа за дією на лазерну терапію.
Сама процедура максимально комфортна, а відновлення шкіри займає кілька днів. Залежно від стану шкіри лікар може призначити курс процедур – зазвичай це 3-6 сеансів. Також РФ ліфтинг чудово поєднується з іншими методиками для отримання більш вираженого результату.
Детальніше про процедуру та її сильні сторони ми розповідали у статті “Мікроголковий РФ ліфтинг”, а також у відео.
Ін’єкції стероїдів
Препарати вводяться безпосередньо в тканину шраму і допомагають помітно зменшити свербіж, печіння та почервоніння келоїдних рубців. У деяких випадках такі уколи також допомагають зменшити розмір шрамів.
Операція
За наявності великих серйозних пошкоджень шкіри, необхідно оперативне втручання. Однак далеко не кожна людина погодиться лягти під ніж хірурга, особливо якщо рубець не дуже великий і не завдає фізичного дискомфорту.
Саме для таких людей і існують різні альтернативи, які представлені в сучасних клініках естетичної медицини.
Лазерне видалення рубців – фото до і після
На фотографіях нижче ви можете роздивитись, як відбувається лікування шрамів у клініці естетичної медицини та косметології Esteva Clinic у Києві.
Чи бувають ускладнення при лазерному видаленні шрамів
Існують деякі можливі небажані ефекти від використання лазерного лікування рубців та шрамів, у тому числі:
Загострення інфекційних хвороб. Лазерне шліфування може призвести до бактеріальної, вірусної або грибкової інфекції в тих випадках, якщо не дотримуватися постпроцедурних рекомендацій щодо догляду за зоною лікування рубця. Найбільш поширеною інфекцією є спалах вірусу герпесу – вірусу, що викликає застудні захворювання. У більшості випадків вірус герпесу або інші інфекції вже присутні в організмі, але знаходиться в шкірі в сплячому стані.
Зміна кольору шкіри. Лазерне шліфування може призвести до того, що оброблена шкіра стане темнішою, ніж була до лікування (гіперпігментація), або світлішою (гіпопігментація). Зміна кольору шкіри частіше спостерігається у людей із темно-коричневою або чорною шкірою. Поговоріть зі своїм лікарем про те, яка методика лазерного шліфування знижує цей ризик, наприклад мікроголковий РФ.
Щоб уникнути цих небажаних явищ, ми рекомендуємо використання кремів із SPF-захистом та дотримання всіх постпроцедурних рекомендацій призначених лікарем.
Протипоказання для видалення шрамів
Хоча видалення шрамів лазером є дуже поширеною та популярною процедурою, у нього є деякі протипоказання.
Причини, через які варто відмовитися від лазерної терапії:
- онкологічні захворювання;
- порушені процеси згортання крові;
- прийом пероральних ретиноїдів протягом року перед процедурою;
- вагітність або період лактації;
- імуносупресія (пригнічений імунітет);
- порушення сполучної тканини та схильність до утворення келоїдних рубців;
- хронічні захворювання (наприклад, цукровий діабет);
- шкірні захворювання в місці передбачуваної процедури.
Перш ніж лікар приступить до видалення шрамів, він проведе детальне опитування, щоб з’ясувати чи немає у вас якихось протипоказань до проведення процедури.
Скільки коштує прибрати шрам
Актуальні ціни та акції, що діють на видалення шрамів у клініці естетичної медицини та дерматології Esteva Clinic представлені нижче.
Лазерне лікування рубців та шрамів
Назва процедури | Ціна, грн |
---|---|
Лазерна шліфовка рубців за 10 см | 1290 |
Лазерна шліфовка рубців / шрамів за 1 кв. см | 490 |
Лазерная шлифовка рубців та шрамів за 10x10 см | 1290 |