Папіломи на шиї

Папіломи – це невеликі утворення на шкірі, які мають доброякісний характер. Найчастіше папіломи з’являються на шиї, пахвах, внутрішніх поверхнях стегон або повіках. Залежно від форми папіломи можуть бути рухомі (на тонкій ніжці) або малорухливі (на широкій ніжці). Утворення можуть бути одиничними або з’являтися групами, розмір папілом зазвичай становить від 1 мм до 5 см, а колір буває від тілесного до темно-коричневого.

Папіломи на шиї

З’являються папіломи як у чоловіків, так і у жінок найчастіше після 30 років. Саме тому різні косметологічні клініки в Україні пропонують процедури з видалення папілом на різних ділянках тіла. Нижче ми розглянемо причини появи подібних новоутворень, як позбутися папілом на шиї та запобігти їх появі в майбутньому.

Чому з’являються папіломи на шиї

Якщо у вас на шкірі стали з’являтися папіломи, то причини можуть бути різними:
◼   наявність в організмі ВПЛ – вірусу папіломи людини;
◼   натирання або будь-яке інше подразнення шкіри одягом, ювелірними прикрасами, а також використання занадто жорсткої губки для миття;
◼   інсулінорезистентність (наприклад у людей, які хворіють на цукровий діабет або мають метаболічний синдром);
◼   зайва вага і викликана цим підвищена пітливість;
◼   також високий рівень факторів росту мають жінки в період вагітності та люди з акромегалією.

Папіломи на шиї

Що означають папіломи на шиї

Шия – це частина тіла, яка особливо схильна до появи папілом. Пояснюється це тим, що саме на шиї носяться прикраси, шарфи та одяг із високим коміром. Таке щоденне тертя здатне викликати подразнення та спровокувати появу папілом.

Якщо у вас з’явилися папіломи на шиї, то значить, що з великою ймовірністю, в роботі вашого організму не все працює коректно, наприклад:
◼   ваш організм заражений ВПЛ;
◼   імунна система організму ослаблена і не здатна пригнічувати вірус папіломи людини;
◼   присутній збій у роботі гормональної системи.

Також причиною може бути подразнення шкіри, недотримання правил особистої гігієни, шкідливі звички або нездоровий спосіб життя.

Папіломи на шиї

Хоча папіломи мають доброякісний характер і найчастіше не турбують людину, записатися на прийом до лікаря потрібно якщо:
◼   відбувається постійна травматизація папіломи (наприклад, прикрасами або бритвою);
◼   утворення стрімко змінюється у розмірі, формі та кольорі;
◼   з’явилися будь-які больові відчуття, дискомфорт, кровоточивість.

На індивідуальному прийомі лікар зможе визначити характер утворення, оскільки пацієнти можуть плутати папіломи з родимками, бородавками або навіть злоякісними утвореннями шкіри. Після того, як характер утворення точно визначений, призначається оптимальне лікування.

Що потрібно робити, щоб не було папілом

Для того, щоб запобігти початковій або повторній появі папілом на шиї та інших ділянках тіла, необхідно дотримуватися деяких нескладних правил:
◼   існує вакцина проти ВПЛ, тому якщо ви перебуваєте в зоні ризику захворювання (наприклад, є історія захворювань у сім’ї) або вже стикалися з проблемою появи папілом – вам варто звернутися до свого лікаря та дізнатися про вакцинування більш докладно;
◼   уникайте тертя шкіри прикрасами та одягом. Підбирайте такі матеріали, які не викликають дискомфорту при постійному контакті зі шкірою;
◼   вчасно видаляйте вже існуючі папіломи, щоб запобігати їх поширенню;
◼   дотримуйтесь особистої гігієни та стежте за станом шкіри;
◼   відмовтеся від шкідливих звичок, покращіть якість харчування та сну.

Як позбутися папілом на шиї

Хоча папіломи на шиї найчастіше не приносять ніякого дискомфорту крім естетичного, багато людей все ж таки прагнуть їх позбутися. Часто при цьому використовуються різні домашні засоби з кислотами у складі. Таке випалювання новоутворення не допоможе позбавитися його повністю і лише погіршить ситуацію, адже кислоти часто залишають після себе опік і шрам.

Для того, щоб допомагати у вирішенні подібних питань і існують дерматологічні клініки. Вибирати клініку необхідно уважно та вдумливо, адже від цього залежить ваше здоров’я та зовнішній вигляд. Довірятися варто лише висококласним лікарям, які мають багаторічний досвід видалення утворень і використовують для цього лише найсучасніші препарати та обладнання.

Однією з найкращих клінік є Esteva Clinic – ми допомагаємо нашим пацієнтам вирішувати косметологічні проблеми різної складності з 2015 року. Esteva Clinic здобула звання “Вибір Країни 2022” та увійшла до TOP-20 рейтингу Ukrainian Business Awards за підсумками 2023 року. Рівень довіри наших пацієнтів дуже високий, про що говорить рейтинг 4,8 із 5 зірок на Google відгуках.

Лікування папілом

Після того як лікар під час огляду визначив характер новоутворення, можна розпочинати лікування папілом на шиї. Лікар підбирає спосіб видалення індивідуально для кожного пацієнта залежно від характеру утворення, його розміру та розташування.

◼   Кріодеструкція

Видалення новоутворень за допомогою рідкого азоту – це методика, що добре зарекомендувала себе, яка широко використовується в естетичній косметології, дерматології, гінекології, хірургії. Під час процедури тканини, які необхідно видалити, охолоджуються до наднизьких температур, що призводить до їхнього руйнування. Метод відноситься до малотравматичних і використовується для видалення різних новоутворень на шкірі.

◼   Радіохвильове видалення

Високочастотна радіохвильова хірургія – це ще один спосіб видалення різноманітних шкірних утворень. Спеціальний апарат перетворює електричний струм на радіохвилі, які направляються тканини, що потребують видалення. Радіохвилі розтинають утворення за рахунок тепла, що і призводить до його видалення.

Папіломи на шиї

Перевагою методики є те, що шкіра, що оточує новоутворення, залишається не пошкодженою. В результаті пацієнт отримує швидке загоєння рани та мінімальний ризик інфікування. Для досягнення бажаного результату може знадобитися кілька сеансів, якщо освіта має великий розмір або залягає в глибоких шарах шкіри.

◼   Лазерне видалення

Лазерні процедури є на сьогодні одними з найпопулярніших серед пацієнтів. Пояснюється це тим, що інноваційна методика дозволяє регулювати потужність лазера та підлаштовувати режим роботи виходячи з розміру та типу утворення. Така особливість роботи апаратури дозволяє видаляти папіломи, не зачіпаючи при цьому навколишні здорові тканини. Больові відчуття під час процедури є мінімальними, як і ризик інфікування рани. Крім цього, точковий вплив лазера дозволяє зруйнувати патологічні клітини, що зводить ризик виникнення рецидиву до мінімуму. Також, як і два описані вище методи, лазер має на увазі повторні сеанси, якщо в цьому є необхідність.

◼   Використання спеціальних лікарських засобів

Для лікування папілом на шиї в домашніх умовах існують спеціальні мазі. Хоча такий спосіб видалення наростів на шкірі й виглядає дуже привабливим, адже проходить без втручання лікаря, він має свої мінуси. По-перше, видалити папілому маззю повністю неможливо, адже засіб усуватиме тільки ту частину утворення, яке знаходиться безпосередньо на поверхні шкіри. По-друге, засоби для видалення папілом здатні залишати опік, позбутися якого непросто чи зовсім неможливо. Тому, якщо ви вирішили застосовувати спеціальні засоби в домашніх умовах, попередньо проконсультуйтеся з лікарем дерматологом.

◼   Хірургічний метод

Метод вважається одним з найбюджетніших, але вкрай рідко застосовується в сучасних клініках естетичної медицини. Пояснюється це тим, що для видалення використовується скальпель, через що на шкірі після видалення практично завжди залишається помітний шрам.

Папіломи на шиї

Як зберегти ефект після лікування папіломи на шиї

Для того, щоб папіломи не з’являлися на шкірі знову, необхідно слідувати нескладним рекомендаціям:
◼   користуйтеся виключно індивідуальними засобами особистої гігієни (рушники, капці, мочалки). Особливо це стосується місць загального користування, таких як сауна або басейн;
◼   стежте за стерильністю інструментів, які використовуються для манікюру та педикюру. Це стосується як процедур у салоні, так і домашнього догляду за собою;
◼   обробляйте будь-яке пошкодження шкіри антисептиком;
◼   використовуйте засоби захисту при статевих контактах (особливо, якщо контакт має непостійний характер і ви не впевнені у здоров’ї партнера);
◼   регулярно ходіть на обстеження до дерматолога, гінеколога, уролога, щоб при необхідності виявляти проблему на початковій стадії;
◼   ведіть здоровий спосіб життя і щодня доглядайте за своїм тілом.

Папіломи на шиї

Залишилися питання? Запишіться на індивідуальну консультацію до одного зі спеціалістів Esteva Clinic. Наші лікарі проведуть ретельну діагностику та підберуть оптимальну схему лікування. Найкраща клініка естетичної медицини та косметології у Києві чекає на вас!

Видалення папілом і бородавок

Назва процедуриЦіна, грн
Консультація з дерматоскопією в день видалення новоутворень300
Консультація з дерматоскопією без процедури видалення новоутворень590
Контроль після видалення з 30 по 45 день

Безкоштовно

Видалення папіломи / бородавки 1шт (до 0,5 см)

450
650

Видалення папіломи / бородавки 1шт (0,5 - 1 см)

550
750

Видалення папіломи / бородавки 1шт (1 - 2 см)

650
950

Пакет №1 (від 10 до 20 новоутворень)

2390
2900

Пакет №2 (від 21 до 30 новоутворень)

2900
3400

Пакет №3 (від 31 до 50 новоутворень)

3500
4600

Гістологічне дослідження 1шт (обов’язкове для: травмованих новоутворень, родимок, невусів, поліпів)890
Знеболювання (1 - 10 шт)300
Знеболювання Пакет №1 (11 - 20 шт)490
Знеболювання Пакет №2 (21 - 30 шт)690
Знеболювання Пакет №3 (31 - 50 шт)990