Видалення кератоми
Хочете позбавитися кератоми? Розумне рішення, адже ця невелика спочатку цятка здатна доставити чимало клопоту. Йдеться не лише про естетику та привабливість. Розростаючись, кератома може пошкоджуватися при контакті з одягом або будь-якими предметами, а це боляче та може призвести до інфікування.
Найгірше, деякі різновиди мають схильність до злоякісного переродження. Розвиток серйозних ускладнень набагато легше попередити, своєчасно проходячи обстеження та лікування, яке призначить лікар.
Давайте розберемося, що таке кератому, чим вона небезпечна і як лікується.
Різновиди кератом
Доброякісне утворення, що складається з ороговілого епідермісу у вигляді плям на шкірі, називають кератомою. Його утворює скупчення кератину – специфічного білка, який завжди присутній у шкірі та надає їй міцності та еластичності.
Під впливом деяких факторів довкілля, зокрема, сонячних променів, може відбуватися посилене зроговування зовнішнього шару епідермісу з утворенням плям від світло-жовтого до темно-коричневого кольору. Це кератоз. Плями виникають, як правило, на відкритих ділянках тіла: обличчі, шиї, ділянці декольте. Можуть поширюватися по всьому тілу, крім долонь та ступнів.
Розрізняють такі види кератозу:
- старечий, або сенільний. Його відмінна риса – велика кількість плям. З назви очевидно, що властивість властива особам зрілого та похилого віку.
- Себорейний кератоз – це пляма жовто-коричневого кольору, спочатку одиничне; виникає після сонячних чи хімічних опіків, інших травм шкіри.
- Поверхня утворення може покриватися тріщинами, лущитися і свербіти, що саме собою неприємно. Легко ушкоджується при носінні тісного одягу чи білизни. При пошкодженні кровоточить та болить. Під себорейний кератоз може маскуватись злоякісна пухлина.
- Небезпечний вид кератозу – роговий (рогова кератома). Потребує обов’язкового дерматологічного контролю, може перетворитися на ракову пухлину. Слід регулярно проводити діагностику кератоми, щоб не допустити розвитку пізніх стадій із метастазами.
- Сонячний кератоз викликається впливом ультрафіолетових променів. Більше схильні світлошкірі люди, частіше чоловіки.
- Фолікулярна форма локалізується в області волосяного коріння (на волосистій частині голови, на підборідді). Схожа на невеликі вузлики рожевого або сірого відтінку. Найчастіше зустрічається у чоловіків.
Єдиним способом позбутися негарних плям є видалення кератоми тим чи іншим методом під контролем досвідченого лікаря, що раніше, тим краще. В результаті ви отримаєте не тільки рівну чисту шкіру, але й зменшите ризик виникнення онкології.
Основні причини появи кератоми
Спеціалісти сходяться на думці, що поява кератозу безпосередньо пов’язана з ультрафіолетовим опроміненням. Простіше кажучи, що більше ви перебуваєте на сонці, то вищий ризик появи плям, особливо після 40 років.
У нашій шкірі завжди є кератин білок. Він утворює спеціальні структури, які надають міцності кожному покриву та виконують захисну функцію. У якийсь момент часу кератину утворюється більше, ніж відлущується разом з відмерлими частинками. У такий спосіб шкіра реагує на зростаюче навантаження, чи то сонячне світло, термічний чи механічний вплив. З’являються себорейні плями.
Спочатку вони мало помітні, згодом набувають насичений колір від світло-коричневого аж до чорного. На дотик плями шорсткі, у міру старіння можуть ставати опуклими, щільними, наче восковими. Розмір – від 1 мм до кількох сантиметрів, круглої або овальної форми.
Чіткої локалізації немає, і себорейна, і сенільна форми можуть виявлятися будь-де – від пахв до паху.
Видаляти кератому самостійно не можна, оскільки дуже великий ризик занести інфекцію. Перш ніж робити будь-які дії, обов’язково потрібно проконсультуватися. Тільки лікар-дерматолог здатний визначити тип захворювання та призначити лікування. Під невинний себорейний кератоз іноді маскується злоякісна меланома. Поставити діагноз без огляду із застосуванням дерматоскопа та подальшої біопсії неможливо.
Старча форма кератозу, окрім численних проявів на тілі, часто виникає на шкірі голови, тому легко травмується при розчісуванні або відвідуванні перукаря. Краще записатися на прийом, і спільно з фахівцями визначити тактику поведінки:
- або зробити видалення великих кератом,
- або просто спостерігати за загальним станом та регулярно проходити повторний огляд.
Спадкова схильність підвищує ризик кератозу. Чим частіше у сім’ї (у кровних родичів) траплялися подібні явища, тим уважніше слідкувати за станом своєї шкіри. Не соромтеся зайвий раз покрутитись перед дзеркалом, або попросіть близьких зробити це, особливо якщо вже відчули якийсь дискомфорт.
У людей похилого віку кератоми виникають набагато частіше. Можливо, це пов’язано з накопиченим за роки життя опроміненням ультрафіолетом, особливо, якщо людина часто працювала під прямим сонячним промінням.
Методи видалення кератом
У клініці естетичної медицини та дерматології Esteva Clinic, що знаходиться у Києві, використовують найпрогресивніші методи видалення кератоми:
✔️ лазерне;
✔️ радіохвильове;
✔️ рідким азотом.
Кожен із них є малотравматичним, проводиться під місцевою анестезією, і не потребує перебування у стаціонарі. Вибір методу залежить від рівня ураження, локалізації, і навіть індивідуальних особливостей пацієнта.
У медицині відомі й інші способи лікування кератозу, у тому числі електрокоагуляція та хірургічне втручання. Їхній недолік – висока частота утворення післяопераційних рубців.
Який результат від видалення кератом отримують пацієнти нашої клініки ви можете подивитись на фото.
Вартість лікування залежить не так від методу, як від кількості та величини плям. Точну ціну можна озвучити лише після лікарського огляду.
При необхідності під час процедур буде відібрано матеріал для проведення біопсії. Дослідження під мікроскопом покаже точну картину захворювання та допоможе фахівцю поставити діагноз.
Радіохвильове видалення кератоми
Видалення кератоми радіохвильовим методом – найбільш “давній”, випробуваний спосіб. Високочастотний промінь дуже точно прямує на зону ураження, не зачіпаючи здорової шкіри. На місці зруйнованого нарости утворюється скоринка, під якою регенерується нова шкіра. Коли скоринка відпаде, залишається цятка трохи світлішого відтінку, що з часом стає практично невідмінною.
Процедура безкровна, тому що при радіохвильовому видаленні кератоми відбувається одночасна коагуляція – судини шкіри відразу “запаюються”.
Спосіб можна застосовувати на будь-яких ділянках тіла, у тому числі на обличчі.
Лазерне видалення кератоми
Видалення кератоми лазером також відбувається при місцевому знеболюванні. Точність наведення променя забезпечується високоякісним сучасним обладнанням та великою практикою фахівців. Ділянка із новоутворенням випалюється до здорової тканини.
Загоєння відбувається протягом 10-14 днів, при цьому почервоніння може тривати близько місяця.
Лазерне видалення кератоми не залишає рубців і шрамів, а колір шкіри поступово повертається до природного відтінку.
Кріодеструкція
Кріодеструкція або видалення кератоми азотом відбувається при наднизькій температурі. На уражену ділянку за допомогою кріоаплікатора подається азот при температурі близько – 200 0C. Якщо в попередніх описаних методиках застосовувалося “випалювання”, то тут – “виморожування”. Під впливом холоду клітинна структура виросту руйнується, а він через кілька днів відпадає.
Місце колишньої коричневої плями деякий час буде рожевим, потім почервоніння зникне.
Підготовка до видалення
Коли потрібно видалити кератому?
Якщо плями, що з’явилися на шкірі, вас не турбують, їх небагато, вони не розростаються і не змінюють колір, приводу для тривоги немає. Насторожити мають такі прояви:
📌 пляма всього одна, і вона росте;
📌 наріст змінює форму з правильного кола до розпливчастої плями;
📌 колір змінився, став багряний, фіолетовий, червоно-чорний;
📌 краї наросту нерівні та нечіткі;
📌 утворення дуже опукле, часто ушкоджується одягом і кровоточить.
Будь-яка з цих ознак має стати причиною звернення до лікаря, і якнайшвидше. Не завжди ці явища свідчать про розвиток злоякісного процесу, але краще перестрахуватися і розпочати лікування раніше.
Перед видаленням кератоми лікар проведе огляд та обстеження, призначить необхідні аналізи. Після цього буде запропоновано вирішення проблеми та спосіб впливу.
Найчастіше видалення кератоми переслідує косметичні цілі, хоч і не заважає у повсякденному житті та ніяк не позначається на здоров’ї.
У нашій клініці ми дотримуємося переконання, що зовнішня привабливість — така ж важлива складова людського щастя, як і фізичне здоров’я. У цьому завжди зважуємо ризики з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.
Рекомендации после удаления
Реабілітаційний період після видалення кератоми триває від кількох тижнів до півтора місяця. Протягом цього часу не рекомендовано приймати ванни, відвідувати басейн, щоб уникнути випадкового інфікування. Не покривати місце видалення кератоми захисною пов’язкою або пластиром для швидкого загоєння.
Заборонено приймати сонячні ванни та відвідувати солярій. Надалі слід дуже обережно ставитись до сонячних процедур, оскільки існує ризик рецидиву. Плями можуть з’явитись на новому місці. Шкіру слід обробляти засобами із захистом від ультрафіолетових променів, це знизить ризик.
Переваги видалення кератом в Esteva Clinic
✅ При видаленні новоутворень Вам доступна цифрова дерматоскопія та гістологічне дослідження
✅ Ми застосовуємо сучасні методи
✅ Видалення швидкі та відносно комфортні зі швидким загоєнням без рубця
Вартість процедури
Видалення кератом
Назва процедури | Ціна, грн |
---|---|
Консультація з дерматоскопією в день видалення новоутворень | 300 |
Консультація з дерматоскопією без процедури видалення новоутворень | 590 |
Контроль після видалення з 30 по 45 день | Безкоштовно |
Видалення кератоми 1шт (до 0,5 см) | 450 |
Видалення кератоми 1шт (0,5 - 1 см) | 550 |
Видалення кератоми 1шт (1 - 2 см) | 650 |
Пакет №1 (від 10 до 20 новоутворень) | 2390 |
Пакет №2 від 21 до 30 новоутворень | 2900 |
Гістологічне дослідження 1шт (обов’язкове для: травмованих новоутворень, родимок, невусів, поліпів) | 890 |
Знеболювання (1 - 10 шт) | 300 |
Знеболювання Пакет №1 (11 - 20 шт) | 490 |
Знеболювання Пакет №2 (21 - 30 шт) | 690 |