Видалення міліумів

удаление милиума

Перш ніж бігти до косметолога, пропонуємо розібратися у темі: що таке білі вугри? Звідки вони беруться? Чим і наскільки небезпечні? Чи можна досягти повного позбавлення від міліумів?

Міліуми що це таке

Міліуми — це білі маленькі крапки, схожі на висипи, тверді на дотик. Як правило, не запалюються, не болючі, найчастіше з’являються на лобі, навколо очей, носа та на підборідді. Рідше утворюються на щоках або у скроневій ділянці. Від звичайної вугрової висипки відрізняється за декількома ознаками: не мають почервоніння, можуть довго перебувати у незмінному стані, іноді проходять самі собою.

Через зовнішню схожість цей висип іноді називають “просянка”, у професійних колах – ретенційна кіста. Розміри новоутворень різні – від ледь помітної шорсткості, до 2 мм горбків білого або жовтуватого кольору.

У більшості випадків міліуми не завдають дискомфорту, якщо вони не запалені, але, звісно, ​​погано впливають на зовнішній вигляд. При цьому самостійне видалення міліумів може призвести до погіршення стану.

Милиумы белые угри удалить

Внаслідок непрофесійних дій може виникнути кровотеча, інфікування, нагноєння, а при загоєнні – утворитися негарний рубець або пляма на шкірі.

Справа в тому, що просянка – це кератин, природний білок шкіри. Він накопичується, якщо швидкість відлущування відмерлих частинок дерми менше, ніж швидкість утворення нових клітин. Нагромадження кератину виглядає як щільна біла маса.

Ці крапки виявляються досить глибоко під шкірою і не мають прямого виходу на поверхню, тому можуть роками залишатися незмінними. Захворювання не є небезпечним, ніколи не перероджується на пухлину, але виглядає неестетично. Шкіра здається жирною, недоглянутою, хворобливою.

Проблема знайома багатьом, що виникає у різному віці, але, на щастя, може бути усунена шляхом доступних косметичних процедур.

Причини появи міліміумів

Ретенційні кісти бувають навіть у немовлят, причому це трапляється приблизно у половини новонароджених. Причина та сама – невідповідність швидкості утворення нових покривів і відлущування старих (а цей процес відбувається з моменту народження і триває все життя). Дитяча висипка цієї етіології з’являється на носі, іноді на шкірі голови і верхній частині тулуба. Трапляються висипання всередині рота на слизовій оболонці (перли Епштейна) або небі (вузлики Бона). Видалення просянок у дитинстві не потрібно, вони проходять самі собою протягом кількох тижнів. До шести місяців життя зазвичай усі прояви зникають. Якщо цього не сталося, або ви відчуваєте занепокоєння з приводу кісти у новонародженого, проконсультуйтеся з педіатром.

У дітей та дорослих міліуми найчастіше виникають внаслідок пошкодження шкірних покривів різного походження:

📌 сонячного чи термічного опіку;
📌 пухирів від контакту з отруйними рослинами;
📌 дерматологічних захворювань, таких як бульозний епідермоліз (БЕ),
📌 рубцевий пемфігоїд або пізня порфірія шкірна (ПКТ);
📌 внаслідок аутоімунних захворювань;
📌 після лазерного шліфування або дермабразії;
📌 під час природного вікового старіння шкіри.

Як бачимо, порушення цілісності епідермісу здатне спричинити появу новоутворень. Поверхневі методи очищення шкіри в таких випадках погано допомагають, проблему потрібно вирішувати в інший спосіб.

Є дані про генетичну схильність, а також про вплив гормональних (стероїдних) зовнішніх препаратів на частоту прояву захворювання. При обстеженні пацієнтів ці дані також уточнюються.

Методики боротьби із закупоркою сальних залоз

Пацієнти часто плутаються в косметологічних термінах і процедурах, замовляючи видалення білих вугрів, тоді як насправді потрібне чищення шкіри від комедонів і прищів.

Ці захворювання відрізняються за своєю етіологією. Комедони – це закупорка проток сальних залоз або волосяних фолікулів. Сальні залози є на обличчі та інших частинах тіла абсолютно у кожної людини. У нормі вони забезпечують природний жировий захист шкіри. При закупорці протоки надлишок шкірного жиру накопичується, це місце запалюється у місці виходу протоки назовні, виникає гнійничок.

Позбутися комедонів нескладно, для цього досить звичайного косметичного чищення або застосування дезінфікуючих засобів. Попередити їх появу можна за допомогою регулярного догляду за шкірою та збалансованого харчування. Дієта передбачає мінімізацію жирної та гострої їжі.

Комедони, або гнійнички, можна усунути на прийомі у косметолога, або навіть у домашніх умовах.

Лікарі наполегливо не рекомендують видаляти міліуми самостійно. На відміну від комедонів, у них немає протоки, що виводить, а вміст являє собою щільну структуру з відлущеної дерми. Їх не можна видавити, потрібно робити прокол точно в місці утворення, а це загрожує ускладненнями. Будь-який механічний вплив може призвести до запалення та інфікування.

Щоб уникнути неприємних наслідків, замовте консультацію лікаря-дерматолога у нашій клініці у Києві. Фахівець після огляду та діагностики дасть висновок про природу вашої проблеми, а потім підбере метод лікування та докладно пояснить, чому він підходить саме вам.

На способах видалення міліумів зупинимося детально.

Радіохвильове видалення

Удаление бородавок радиоволной

Один із найпростіших, безпечних та безболісних методів – радіохвильове видалення міліумів. Його виконують в амбулаторних умовах із використанням спеціального апарату.

Вплив високочастотного випромінювача спрямовано строго на місце ушкодження, що не зачіпає сусідні тканини. Видаляється тільки скупчення клітин, що ороговіли, при цьому відбувається миттєва коагуляція. При необхідності вміст “зернятка” можна відправити на гістологію.

Процедура безкровна, загоєння відбувається швидко і залишає слідів на шкірі. Після неї не потрібно якогось спеціального догляду, досить звичайної гігієни, максимум – обробки антисептиками.

Видалення міліуму із застосуванням радіохвиль не займає багато часу, не потребує госпіталізації та дозволяє вести звичайний спосіб життя. Технологія відома давно, пройшла апробацію і широко застосовується у клініках по всьому світу.

Лазерне видалення

Процедура видалення міліумів лазером схожа на метод із застосуванням радіохвиль. Різниця – у використовуваній апаратурі. Найтонший лазерний промінь проникає в новоутворення і буквально випаровує його. На місці виникає невелике почервоніння, що покривається скоринкою. Корочки не слід чіпати, можна обробляти антисептиком. Через 10-14 днів скоринки відпадуть самі без сліду.

Під час реабілітаційного періоду не варто відвідувати лазню чи сауну, а також довго перебувати на сонці.

У нашій клініці проводять видалення міліумів лазером CO-2 (вуглекислотним), завдяки чому процедура менш травматична, а загоєння відбувається швидше. Для комфортнішого самопочуття клієнтів перед процедурою роблять місцеву анестезію.

Використання лазера краще для делікатних зон, у тому числі для області навколо очей, де шкіра найтонша. Після видалення міліуму на повіках може спостерігатися невелика набряклість, яка проходить протягом кількох годин. У цей період краще не керувати автомобілем.

Процедури на відкритих ділянках тіла краще проводити в період мінімальної інтенсивності сонячного світла (провесною, пізньої осені або взимку), щоб зменшити вплив ультрафіолетових променів. В інші сезони рекомендується захищати шкіру кремом із UV-фільтрами. Протягом кількох тижнів після лазерних процедур не варто робити пілінг, використовувати скраби або інші засоби активної дії.

Кріодеструкція

криодеструкция

Видалити міліум можна і холодом. Цей спосіб застосовують у місцях великого скупчення просянок, але не делікатної шкіри.

Видалення міліумів рідким азотом дозволяє за один сеанс позбутися набридлої проблеми. Анестезія не обов’язкова, після процедури деякий час пацієнт може відчувати незручність через утворення бульбашки на місці віддаленої закупорки, а потім сухої скоринки. Бульбашка не потрібно проколювати, так само як і не потрібно зривати кірки. Під ними відбувається загоєння ранки без ризику підхопити інфекцію. Невеликий свербіж, що іноді виникає в ході загоєння, є нормальним явищем.

Усі перелічені методи виконують висококласні спеціалісти клініки естетичної медицини та косметології Esteva Clinic.

Вибір методу лікування здійснюється лише після консультації та ретельного огляду лікарем, для чого потрібно попередньо зателефонувати нам або оформити візит на сайті.

Ціна видалення міліумів залежить від запропонованого методу та кількості утворень. Всі подробиці ви можете дізнатися та обговорити на прийомі у лікаря.

Який результат після видалення міліумів отримують пацієнти Esteva Clinic ви можете на фото нижче.

Профілактика появи мілімумів

Про те, як позбавитися білих вугрів, ви вже знаєте. Трохи розповімо про профілактику їхньої появи.

Більш схильна до утворення комедонів та інших видів жирної шкіри. Підвищена вироблення шкірного жиру може бути обумовлена ​​режимом харчування, неправильним доглядом, деякими захворюваннями, гормональними порушеннями. Генетика теж тут помітну роль.

Зменшити ризик появи “просяних зернят” допомагає контроль харчування, регулярний догляд за проблемною шкірою, контроль загального стану здоров’я. У разі виникнення будь-яких питань щодо проблемної шкіри потрібно звертатися до дерматолога. Тільки кваліфікований лікар зможе виявити причину проблеми, чи то неправильне харчування, чи гормональний збій.

Як свідчать відгуки пацієнтів, наші фахівці чудово справляються з діагностикою та лікуванням проблемної шкіри.

Вартість процедури

Видалення міліумів

Назва процедуриЦіна, грн
Видалення міліумів до 10 шт

600
750

Видалення міліумів 10 - 20 шт

1100
1500

Видалення міліумів навколо очей (1 шт)

650
800

Видалення міліумів навколо очей (до 20 шт)4500
Знеболювання (1 - 10 шт)300